Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny SP25

Platforma e-learningowa

sp25.eklasa.edu.pl

Dzwonki

 1. 8:00 - 8:45
 2. 8:55 - 9:40
 3. 9:50 - 10:35
 4. 10:45 - 11:30
 5. 11:40 - 12:25
 6. 12:45 - 13:30
 7. 13:50 - 14:35
 8. 14:45 - 15:30
 9. 15:40 - 16:25
 10. 16:25 - 17:10
 11. 17:10 - 17:55
 12. 17:55 - 18:40

Polecamy

www.bip.krakow.pl

www.efs.gov.pl

www.ore.edu.pl

www.6latki.men.gov.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.prezydencjaue.gov.pl

www.wartobycdobrym.pl

www.uniwersytetdzieci.pl

http://krakow.pl/budzet

https://naszeszkoly.krakow.pl/

http://mapadotacji.gov.pl/

EFS

Akademia Młodych Matematyków

Projekt Diament

Radosna szkoła

Pierwsze uczniowskie doświadczenia - drogą do wiedzy

Pracownie komputerowe dla szkół

www.indywidualizacja.edu.pl

Plan zajęć realizowany w SP25

Opis projektu

SP 25 Kraków

Warto zobaczyć

Gimnazjum Nr 21 w Krakowie

 

Szkoły Odkrywców Talentów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Hryniewiecki   

„O Kościuszko, piękny wzorze…”

Obchody Roku Tadeusza Kościuszki w Szkole Podstawowej nr 25 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki, w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci. Uczniowie i nauczyciele SP nr 25 w Krakowie podjęli szereg inicjatyw, aby upamiętnić wielkiego Polaka i patriotę, a przede wszystkim Patrona Szkoły.....

Czytaj więcej


ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

13 października br. w Szkole Podstawowej nr 25 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

„Musisz przyrzec, że bez przerwy

Będziesz dbał o Pani nerwy,

Będziesz uczyć się starannie

Zachowywać nienagannie…

Gdy umowa taka stanie

To jest właśnie

To jest właśnie ŚLUBOWANIE!”

(fragment popularnej piosenki)

Dla mnie to już kolejne ślubowanie, więc emocje jakby mniejsze… Ale dla nich, pierwszoklasistów… Sprawa życiowej wagi!

- Czy koszula wyprasowana i ze spodni nie wystaje?

- Tato, a zawiążesz mi krawat?

- Mamo, powiem Ci jeszcze raz mój tekst, dobrze?

- A co będzie, jak pani dyrektor mocno mnie tym ołówkiem uderzy?…

Mimo wszelkich obaw wszystko było w porządku. Nikt się spóźnił. Wszyscy byli pięknie, galowo ubrani. Miejsca w sali gimnastycznej wystarczyło i dla trzech klas pierwszych, i dla ich rodziców, rodzeństwa, babć, dziadków, a także dla 5 i 6 - latków z kilku pobliskich przedszkoli. Pani Dyrektor ponad 70 razy powtórzyła „Pasuję Cię na ucznia”, chociaż miny dzieci na widok ogromnego ołówka były bardziej albo mniej dziarskie… Nikt tekstu nie zapomniał, chociaż pani Magda siedziała jako sufler w pierwszym rzędzie z plikiem kartek. Piosenki udały się wspaniale. Przemiłą niespodzianką były zakładki do książek (każda inna!) przygotowane dla pierwszaków przez uczniów klas piątych. I chociaż na koniec jeden z przedszkolaków głośno oznajmił, że on tu nie będzie chodził, myślę, że wielu jego kolegów już marzyło, żeby dla nich nadszedł ten szczególny dzień, dzień ŚLUBOWANIA.

Anna Siwulska

Więcej zdjęć: http://kompania.tv/SP25/2017-10-13/#


„STARS – rowerem do szkoły”

Dnia 18 października 2017 roku zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły z klas od pierwszej do siódmej do inauguracji programu „Stars – rowerem do szkoły”. Około godziny dziewiątej zostały wykonane wspólne fotografie z rowerami. Jedna z nich zostanie wkomponowana w baner reklamujący udział Szkoły Podstawowej Nr 25 w programie STARS, który zostanie powieszony w pobliżu wejścia do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii.

 


„STARS – rowerem do szkoły”

We wrześniu 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do programu „STARS – rowerem do szkoły”, którego głównym celem jest popularyzacja roweru jako środka transportu wśród uczniów i ich rodziców. Program koordynuje Urząd Miasta Krakowa. Uczestniczy w nim 31 krakowskich szkół podstawowych. Dzięki pomocy organizacji pozarządowych Kraków chce pokazać uczniom zalety poruszania się rowerem po mieście.
Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie: http://starseurope.org/pl/city_activities.php
We współpracy z koordynatorami z Urzędu Miasta został ułożony specjalny plan aktywności dla uczniów naszej szkoły. 18 października br. wykonałyśmy wspólne zdjęcie uczniów na rowerach. Niedawno został ogłoszony rowerowy, jesienny konkurs fotograficzny. Czekają nas jeszcze m. in. spotkania z serwisantem rowerowym, cykloedukacja, prezentacja rowerów cargo, działalność plastyczna…

Szczegółowe zaproszenia będą kierowane do poszczególnych klas, ogłaszane poprzez dziennik elektroniczny lub plakaty na terenie szkoły.

Zachęcamy do zaangażowania się w nasze działania!

Jeśli ktoś ma ciekawy pomysł, jak zachęcić innych do jazdy rowerem do szkoły, to chętnie posłuchamy…

koordynatorki programu: Inga Bator, Anna Siwulska


II FESTIWAL WODY –ZAKRĘĆ SIĘ POZYTYWNIE!

Już w najbliższą sobotę, 21 października od 10.00 do 16.00, zabytkowa cześć Zakładu Uzdatniania Wody Bielany zmieni się w pozytywnie zakręcony, wodny świat! II Festiwal Wody to przedsięwzięcie na które zaprasza Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wodociągi Krakowskie.

ZAKRĘCONE ZADANIA

Co rozpuszcza się w wodzie? Jak zamknąć się w ogromniej bańce ? Jakie skarby kryją się w wodnych głębinach? Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedzi wszyscy Ci, którzy w sobotę 21 października przybędą do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany przy ul. Księcia Józefa 299. Organizatorzy zaplanowali wydarzenie w rodzinnej konwencji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystkich czekają pasjonujące zadania. W programie „Wodne show” z całą gamą pouczających eksperymentów – tu coś paruje, bulgocze, przelewa się… Rodzice i dzieci w licznych konkursach będą mogli wykazać się znajomością „wodnego tematu”. Dzieci wezmą udział w wielkim teście Kropelki. Na tych którzy lubią wycinać, kleić, kolorować, czeka plastyczna pracownia Kropelki z czarodziejskimi wodnymi kulami. Będzie również szansa, by się zamienić w poławiaczy skarbów. Dzieci i rodziców z artystyczną smykałką zainspiruje wodne studio nagrań! Za każde wykonane zadanie będzie można zdobyć pieczątkę w wodnym paszporcie. Na tych, którzy odwiedzą wszystkie stanowiska czekają nagrody i słodkości. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

WODA NA POWAŻNIE

Będą też fachowe porady, których udzielą specjaliści z Wodociągów Krakowskich. O „Dobrej wodzie prosto z kranu” , jej walorach i składzie, można będzie nie tylko dużo się dowiedzieć, ale także skosztować jej w kilku wersjach: schłodzonej i gazowanej, z miętą, cytrynką i innymi dodatkami. Wodę dla uczestników Festiwalu dostarcza Zakład Uzdatniania Wody Bielany! Uruchomione zostanie także mobilne laboratorium, w którym każdy chętny będzie mógł przebadać wodę ze swojego kranu.

AKCJA „BŁĘKITNE TĘTNO MIASTA – ODDAJ KREW - URATUJ ŻYCIE”

Wodociągi Krakowskie organizując II Festiwal Wody, chcą również zwrócić uwagę i zachęcić krakowian do oddawania krwi.

Wiemy jak cenna i ważna jest krew, dlatego w czasie II Festiwalu Wody będzie dostępny mobilny punkt jej poboru.

- Zachęcamy wszystkich, by przyłączyli się do naszej akcji „Błękitne tętno miasta – oddaj krew - uratuj życie” . W czasie pierwszego Festiwalu Wody udało się zebrać 10 litrów krwi. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. – powiedział nam Robert Żurek, rzecznik Wodociągów Krakowskich. Mobilny punkt poboru będzie przyjmował krwiodawców w godzinach od 11:00 do 14:00.

AUTOBUSEM NA FESTIWAL

Jak najłatwiej dotrzeć na to wydarzenie? Nic prostszego! Specjalny autobusu komunikacji miejskiej będzie kursował do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Będzie odjeżdżał od godziny 10.00, co godzinę, z przystanku tramwajowego pl. Wszystkich Świętych. Ostatni kurs o godz. 15.00. W drogę powrotną z przystanku autobusowego przy Zakładzie Uzdatniania Bielany będzie można wyruszyć od godziny 11.20, co godzinę. Ostatni kurs o 16.00.

 


 

Kwiaty dla edukacji

W związku z Dniem Edukacji Narodowej każda klasa pod opieką wychowawcy dekorowała drzwi do swojej sali w myśl hasła Zamień drzwi w niezwykły bukiet. Oceniając prace, nauczycielsko-uczniowskie jury zwracało uwagę m.in. na pomysłowość, estetykę i ilość ręcznie wykonanych ozdób. Bez wątpienia jury było pod dużym wrażeniem. Uczniowie wykazali się kreatywnością i talentem plastycznym. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza konkurencja w organizowanym przez Samorząd Uczniowski konkursie SUPER KLASA.

Zobacz zdjęcia

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.