Szkoły Odkrywców Talentów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Hryniewiecki

XII polska edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”

Mateusz Gwiazda został jednym z laureatów XII polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”, zdobył III miejsce w kategorii szkoły podstawowe klasy IV – VI. Sukces w tym konkursie uzyskał również Kajetan Bocian, który otrzymał wyróżnienie w tej samej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy!

Laboratorium ECDL w naszej szkole

W naszej szkole, w sali 41 powstało certyfikowane Laboratorium Edukacyjne ECDL. Dzięki temu uczniowie mogą zdobyć Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Potwierdza on posiadanie wszechstronnych umiejętności posługiwania się komputerem. Jest on honorowany w 146 krajach. W Polsce studenci/uczniowie posiadający Certyfikat mogą być zwolnieni z obowiązku udziału w zajęciach Technologii Informacyjnej. Zdobywa się go po zdaniu egzaminów obejmujących m.in. podstawy obsługi komputera, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, usługi w sieciach informatycznych, grafikę menadżerską i prezentacyjną.

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu Klasa z ECDL. W ramach tego projektu uczniowie klas 5 i 6 rozszerzają swoją wiedzę podczas koła informatycznego. Wszyscy uczestnicy zdają próbne egzaminy ECDL, a zainteresowani certyfikatem mogą zdawać w naszym Laboratorium egzaminy oficjalne zgodnie z normami Polskiego Biura ECDL z 10% zniżką. Egzaminy mogą zdawać także uczniowie z innych klas pod warunkiem odpowiedniego przygotowania się do nich.

Gra o Czystą Ziemię – rozstrzygnięcie konkursu

Dnia 16 listopada 2017r. odbyła się uroczysta Gala zamykająca Krakowską Grę o Czystą Ziemię, zorganizowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie. W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha dwa zespoły reprezentujące naszą szkołę otrzymały nagrody:

• Zespół nr 3 pod opieką Pani Ingi Bator w kategorii 10-13 lat otrzymał wyróżnienie i bilety do kina. W zespole byli uczniowie klas 6a i 5d: Pola Jarosz, Natalia Ludwikowska, Alicja Tyszkiewicz, Maja Kroh, Marysia Puchacewicz, Patrycja Antoniewicz, Tomasz Stępnikowski, Szymon Łuszczek, Natalia Bator.
  • Zespół nr 1 z klasy 7a w składzie Aleksandra Bidas, Katarzyna Czepiec, Oliwia Dyszewska, Adriana Jarosz, Weronika Bubka, Weronika Górska, Kamila Frączek, Zuzanna Szulc, Bartosz Kroh, Jan Poproch, Mikołaj Turek, Daniel Słoma, Małgorzata Polaszek, Ada Wyczarska zajął II miejsce w kategorii: 13-15 lat i otrzymał wysokiej klasy sprzęt grający.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Wydziału Kształtowania Środowiska, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratorium Oświaty i Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rodziny oraz przedstawiciele MPO.

Dodatkową atrakcją były pokazy eksperymentów naukowych z wykorzystaniem odpadów, prowadzone przez szalonego naukowca Pana Korka, w roli którego wystąpił Michał Szydłowski. Uczestnicy Gali mogli wziąć czynny udział w tych eksperymentach – budując poduszkowce, mikrofony a nawet odrzutowe modele rakiet.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii również na stronie MPO

Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego w Szkolnym/Szkolnych Punkcie/ach Informacji
i Kariery w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”

Regulamin

Zebrania z rodzicami

Harmonogram przedstawia się następująco:

27.11.2017 - poniedziałek
godz. 17.00 - kl. I a; I b; I c; II a; II b; IV a( sala 3, czyli świetlica); IV b IV c; IV d; V a; V b; V c; V d ; VI a, VI b
godz. 18.00 - kl III a; III b; III c; III d

28.11.2017 - wtorek
godz. 17.00 - VII a; VII b; VII c; VII d
klasy gimnazjalne: II A; II B; II C; II D; III B; III C; godz. 17.30 - kl. gim. III D
godz. 18.00 - kl. III A

Podczas zebrań z rodzicami planowany jest kiermasz świąteczny, organizowany przez nauczycieli klas I -VII i II - III oddziałów gimnazjalnych.

Tancerze z naszej szkoły podbili Czechy

Uczniowie SP 25 w Krakowie, członkowie Klubu Sportowego PODWAWELSKI w listopadzie sięgnęli po najwyższe laury w trzech międzynarodowych turniejach rock'n'rolla akrobatycznego.

W czeskich Ricianach 1 miejsce w kategorii młodzików młodszych zajęli uczniowie 4 klasy sportowej Magdalena Bogaty i Mikołaj Bąk.

Podczas kolejnych zawodów, tym razem w Radwanicach (Czechy) w kategorii młodzików młodszych pierwsze miejsce zajęli uczniowie 3 klasy sportowej Marii Wądko i Antoniemu Skrzypulcowi. Tuż za nimi na podium stanęli Alicja Bąkowska i Tomasz Gzyl. W kategorii młodzików 1 miejsce zdobyli Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda a drugą lokatę wywalczyli Jagoda Czapik i Tomasz Mróz. W kategorii seniorów 1 miejsce zdobyli Natalia Kręgiel z klasy 7a i Bartosz Szpulecki. W zawodach startowała również mini formacja seniorek, kończąc zawody na drugim miejscu.

Finałem czeskiej rywalizacji były zawody w Pradze, w których po złoto sięgnęła para Alicja Bąkowska i Tomasz Gzyl, za nimi na 3 miejscu uplasowali się Maria Wądko i Antonii Skrzypulec, a na 4 miejscu Magdalena Bogaty i Mikołaj Bąk. W kategorii młodzików brązowy medal zdobyli Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda, tuż za nimi, poza podium, znaleźli się Jagoda Czapik i Tomasz Mróz. W kategorii juniorów 4 miejsce wywalczyli Wiktoria Antoniewicz i Krzysztof Michalski, a 6 miejsce Kinga Romek i Jan Dąbrowski. Nasza seniorska para: Natalia Kręgiel i Bartosz Szpulecki zdobyła 3 miejsce, a formacja par Special Edition znakomite drugie miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Rock’n’Roll

W dniu 10.11.2017 po raz 22 rozegrane zostały w Klubie Sportowym PODWAWELSKI Mistrzostwa Krakowa w Rock'n'Rollu Akrobatycznym par i formacji.

W zawodach udział wzięło ponad 130 zawodników z powiatu krakowskiego, z którego najwięcej laurów zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25.