Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny SP25

Platforma e-learningowa

sp25.eklasa.edu.pl

Dzwonki

 1. 8:00 - 8:45
 2. 8:55 - 9:40
 3. 9:50 - 10:35
 4. 10:45 - 11:30
 5. 11:40 - 12:25
 6. 12:45 - 13:30
 7. 13:50 - 14:35
 8. 14:45 - 15:30
 9. 15:40 - 16:25
 10. 16:25 - 17:10
 11. 17:10 - 17:55
 12. 17:55 - 18:40

Polecamy

www.bip.krakow.pl

www.efs.gov.pl

www.ore.edu.pl

www.6latki.men.gov.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.portaledukacyjny.krakow.pl

www.prezydencjaue.gov.pl

www.wartobycdobrym.pl

www.uniwersytetdzieci.pl

http://krakow.pl/budzet

https://naszeszkoly.krakow.pl/

http://mapadotacji.gov.pl/

EFS

Akademia Młodych Matematyków

Projekt Diament

Radosna szkoła

Pierwsze uczniowskie doświadczenia - drogą do wiedzy

Pracownie komputerowe dla szkół

www.indywidualizacja.edu.pl

Plan zajęć realizowany w SP25

Opis projektu

SP 25 Kraków

Warto zobaczyć

Gimnazjum Nr 21 w Krakowie

 

Szkoły Odkrywców Talentów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anita Łuszczek   

Informacje dla Rodziców

 

 

Zaproszenie UMK na konsultacje w sprawie proponowanej sieci szkół:

"W dniu 29 listopada o godz. 15:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się pierwsze spotkanie powołanego przez Prezydenta Miasta Krakowa Zespołu zadaniowego ds. wdrażania reformy oświaty samorządowej w Gminie Miejskiej Kraków. 
Zespół ten przeprowadzi konsultacje ze wszystkimi stronami zainteresowanymi reorganizacją sieci krakowskich szkół samorządowych. Punktem wyjścia będzie dokument przygotowany przez Wydział Edukacji UMK pod koniec października.
Przez pierwszą połowę grudnia, członkowie zespołu będą się spotykać w poszczególnych dzielnicach, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Szczegółowy harmonogram oraz omawiany dokument..."

 


 

Spotkanie było relacjonowane na żywo na facebooku - zapraszam do obejrzenia:

Forum Rad Rodziców - facebook

 

Relację z debaty można też przeczytać na stronie Forum.

 Na prośbę Forum Rad Rodziców przekazujemy informację o wydarzeniu i zapraszamy do udziału.

 

Drogi Rodzicu, Mamo, Tato,

jeśli myślisz, że konsekwencje reformy edukacji nie dotyczą Twojego dziecka, przyjdź koniecznie 15 listopada o 17:30 do ZSOI nr 1 na spotkanie - debatę o konsekwencjach tej reformy dla Ciebie i Twojego dziecka.

Reforma edukacji dotyczy wszystkich obecnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Spotkanie organizuje Forum Rad Rodziców z Partnerami. Zaprosiliśmy na nie obecną Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską i prof. Mirosława Handke, byłego Ministra Edukacji Narodowej oraz innych gości.

Rodzice potrzebują informacji na temat planowanej reformy, ponieważ w mediach panuje totalny chaos. Pojawiają się sprzeczne informacje .Chcemy być świadomi szans i zagrożeń z jakimi wiąże się reforma. W końcu chodzi o przyszłość naszych Dzieciaków!

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1804697273110522/.

Zaproszenie na yt: https://www.youtube.com/watch?v=DiYNAron60Y


Serdecznie zapraszamy Cię na to spotkanie. Nie moze Cię tam zabraknąć!

"Reforma czy deforma edukacji" 15 listopada, godz.17:30, ZSOI nr 1, Al. Kijowska 3, Kraków (parking jest przy szkole). 
Tel do koordynatorki: 500283589

Pozdrawiamy, 
Zespół Forum

PS. Polub Forum na fb :)

 


 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Nasza szkoła jest w trakcie wdrażania "Dziennika elektronicznego" MobiReg. Oferowany bezpłatny dostęp do "dziennika" nie spełnia oczekiwań wielu z Państwa, dlatego Rada Rodziców z własnych funduszy sfinansuje poszerzony dostęp dla wszystkich rodziców.

W ramach poszerzonego dostępu dostawca e-dziennika zapewni: szybki dostęp i wygodniejszy wgląd w oceny (bez generowania PDF) ze średnimi, dziennik zmian od ostatniego logowania, moduł sprawdzianów i zadań, komunikację w ramach poczty systemowej. Nie będzie modułu rankingów i porównań.

Osoby zainteresowane dostępem do aplikacji mobilnej prosimy o wpłacenie u wychowawców dodatkowo 2 zł wraz ze składką na ubezpieczenie NNW.


 


 

SZATNIA

Po przerwie świątecznej na najmłodszych uczniów naszej szkoły czekały na II pietrze nowe, kolorowe szafeczki. Mamy nadzieję, że spodobała im się taka niespodzianka, a nowa szatnia będzie im długo służyła.

Pragniemy serdecznie podziękować:

 • Pani Ewelinie Malarze - Konior, która przygotowała wizualną stronę przedsięwzięcia i nadzorowała je począwszy od zamówienia, aż po montaż.
 • Panu Andrzejowi Tarnowskiemu, który zajął się remontem i przygotowaniem pomieszczenia.
 • wszystkim rodzicom z klas 1a i 1d, którzy poświęcili czas i energię, aby przygotować nową szatnię

 

Inwestycja została zrealizowana z Funduszu Rady Rodziców, ze środków zgromadzonych w ubiegłym roku, głównie dzięki Państwa wpłatom. Dziękujemy i zachęcamy do wpłat na Fundusz:
konto Rady Rodziców:
75 1240 1444 1111 0010 0062 6681

 

 


14.00

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły zostali ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków w "Compensie".

Czas obowiązywania polisy: 01.10.2015 - 30.09.2016

Jeśli doszło do wypadku ucznia objętego ubezpieczeniem szkolnym w "Compensie" osobą dokonującą zgłoszenia jest rodzic dziecka.

Zgłoszenia wypadku dokonuje się po zakończonym leczeniu.

Należy wówczas zadzwonić na infolinie Compensy - telefony: 22-501-61-00 lub 0 801 120 000

podać numer polisy: Polisa typ 182 nr 001011100

Rodzic zostanie dokładnie poinformowany jakie i gdzie dokumenty należy złożyć, w jaki sposób zostanie wypłacone odszkodowanie.

 

Szkoła chętnie pomoże w rozwiązaniu ewentualnych problemów i trudności w kwestii ubezpieczenia, natomiast nie zgłasza wypadku do ubezpieczyciela z uwagi na brak dostatecznych informacji i dokumentów o przebiegu leczenia, zaleceniach zdrowotnych itp.

 

 


 

Egzamin na kartę rowerową

Egzamin dla uczniów naszej szkoły, którzy ukończyli 10 lat, wykazują się dobrą znajomością ruchu drogowego i potrafią kierować rowerem odbędzie się:

18.06 Część praktyczna - godzina 16:00 na boisku szkolnym (proszę przyprowadzić własny rower)

19.06 Część teoretyczna - godzina 15:00 (dla uczniów, którzy zaliczyli część praktyczną) - sala 41.

Na egzamin praktyczny proszę przynieść wypełniony druk (rodzice wypełniają metryczkę i podpisują pkt. 2)

arkusz_MEN-VI_28_rower.doc


Punkt Wymiany Książek

Pragniemy przypomnieć, że podczas tegorocznej edycji Święta Szkoły organizowany będzie "Punkt Wymiany Książek" . W punkcie można będzie zostawić niepotrzebne nam już książki, za co otrzymacie Państwo nalepkę z odpowiednią liczbą upoważniającą do wybrania w dogodnym dla Państwa momencie książek przyniesionych przez innych uczestników wymiany. Zapraszamy serdecznie do przeglądania domowych biblioteczek!


"Bezpieczna i wygodna szatnia w Szkole Podstawowej nr 25"  20 - 28 czerwca 2015, Budżet Obywatelski w Dzielnicy VIII.

Zapraszam serdecznie do zagłosowania w dniach 20 - 28 czerwca na projekt "Bezpieczna i wygodna szatnia w Szkole Podstawowej nr 25" zgłoszony do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2015, w Dzielnicy VIII.

Ponieważ zarówno Szkoła, jak i Rada Rodziców naszej szkoły nie dysponuje środkami aby samodzielnie zrealizować tak dużą inwestycję jak remont szatni, zgłoszony został projekt, który obejmuje zorganizowanie funkcjonalnej szatni dla wszystkich uczniów poprzez remont pomieszczeń, wykonanie szafek na obuwie, wykonanie i montaż ażurowych ścianek działowych aluminiowych wypełnionych siatką stalową, montaż wieszaków. Zrealizowanie tego projektu poprawi na długie lata funkcjonalność szatni oraz zapewni komunikację z budynkiem Gimnazjum. Nowy układ ścianek działowych i nowe drzwi wydzielą niezależną część służącą wyłącznie jako ciąg komunikacyjny. Ze szczegółami projektu możecie się Państwo zapoznać tutaj. Projekt został przyjęty pod numerem BO.D8.30/15

Projekt przeszedł pozytywnie weryfikację formalną i teraz wszystko leży w Państwa rękach. O wylosowanym numerze poinformujemy w najbliższym czasie.

Do głosowania uprawnione są wszystkie osoby zamieszkujące dzielnicę VIII (Dębniki), które ukończyły 16 rok życia.

Zagłosować można przez internet, na stronie Magicznego Krakowa, a także w sposób tradycyjny, wrzucając kartę do urny w wyznaczonych punktach. Lista punktów do głosowania, wraz z terminami dostępna jest tutaj.


"Myślę, więc działam. Moja obywatelskość"

Na początku przyszłego roku w naszej szkole prowadzony będzie projekt "Myślę, więc działam. Moja obywatelskość" , którego celem jest rozbudzanie postawy obywatelskiej wśród dzieci.
W ramach projektu odbędą się:
 • 3- godzinne dramowe warsztaty obywatelskości dla klas V prowadzone metodą dramy stosowanej (techniki teatralne)
 • 10 godzin spotkań grupy miniprojektowej (5 spotkań po 2h) - to forma zajęć poza lekcyjnych dla chętnych  osób. Podczas zajęć dzieci zrealizują COŚ - same zdecydują co - dla społeczności lokalnej.
 • konkurs na najlepszy logotyp dotyczący obywatelskości. Zwycięski projekt zostanie wydrukowany na torbie płóciennej.
 • podsumowanie, które będzie zakończeniem projektu.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich , a realizowany będzie przez pracowników firmy Karimba, znanej naszym dzieciom z warsztatów teatralnych.


Koncert Charytatywny

Już po raz ósmy serdecznie zapraszamy na świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz Szkoły Podstawowej nr 25. Życzymy Państwu, aby ten koncert stał się kolejną okazją do świętowania z rodziną i spotkania z piękną muzyką. Zapraszamy!

W programie koncertu znajdą się tradycyjnie jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Podczas występu Chóru SP 25 i nauczycieli oraz Chóru FAMILIA posłuchamy świątecznych pieśni, kolęd i pastorałek. Chórowi FAMILIA towarzyszyć będzie tym razem muzyk grający na oboju, a dopełnieniem muzycznej uczty będzie występ kwartetu smyczkowego.

W tym roku dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup nowego stołu do tenisa i sprzętu sportowego.


Zaproszenie

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy projekt MEN realizowany z funduszy EFS w Ramach PO Kapitał Ludzki. Jednym z  jego najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Obecnie trwa nabór zgłoszeń do konsultacji społecznych. Zachęcamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Więcej informacji na stronie www.szkolawspolpracy.pl


Szanowni Rodzice!

Szkoła to nie tylko miejsce nauki "matematyki i polskiego", ale miejsce ogólnego rozwoju wielu umiejętności naszych dzieci. Wiele wydarzeń organizowanych przez naszą Szkołę wspiera te wychowawcze i edukacyjne cele i pozwala naszym dzieciom doskonalić umiejętności współpracy, kreatywności, samodzielności, odwagi itp.. Jeżeli ktoś z rodziców ma możliwość aktywnego włączenia się do niektórych z proponowanych działań, to bardzo serdecznie zapraszamy!


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 3

30-306 Kraków, ul. Konfederacka 18

zaprasza uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej Nr 25
do korzystania z nieodpłatnej pomocy psychologiczno-pedagogiczno-logopedycznej
oraz doradczo-zawodowej (konsultacje, diagnoza, terapia, zajęcia, BFB)

Opiekun szkoły: mgr Jadwiga Litwin
Kontakt tel. 12 266 19 50 (w godz. 8.00-19.00)
Więcej informacji na stronie:
www.poradnia3.krakow.pl


JAK POMAGAĆ DZIECKU W NAUCE

Rozwój zainteresowania nauką i motywacją do spełniania obowiązków szkolnych zależy głównie od zainteresowania się rodziców tym, co dziecko robi w szkole. Jeśli rodzice będą pytać co ciekawego robiono w szkole, podziwiać zapisy w zeszycie, prosić o przeczytanie fragmentu tekstu, którego właśnie się nauczyło, a to wszystko będzie poparte pochwałami, wtedy uczeń będzie czuł satysfakcję z własnych osiągnięć i chętniej będzie pogłębiał wiedzę.
Organizacja czasu wolnego dziecka ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego jego rozwoju.

Rodzice powinni zwrócić uwagę na racjonalny podział czasu, którego największą część należy przeznaczyć na odrabianie lekcji i naukę, następną na prace domowe i wreszcie na inne zajęcia dowolne, związane z zainteresowaniami dziecka. Oczywiście bardzo ważny jest czas, który uczeń powinien poświęcić wypoczynkowi po pracy w szkole.
Dziecko powinno mieć zapewniony stały kącik do swojej pracy, gdzie bez problemu będzie mogło rozłożyć przybory do nauki, książki i zeszyty. Należy od początku przyzwyczaić dziecko do uczenia się w pewnych, stałych godzinach, w czasie, gdy w mieszkaniu panuje spokój i cisza. Nie należy w tym czasie prowadzić żadnych rozmów z dzieckiem, bowiem dziecko nie potrafi skupić uwagi na słowach.

Jeżeli dziecko wykona samodzielnie trudne zadanie trzeba je pochwalić!

O jakości uczenia i wychowania dzieci decydują: nauczyciele, sami uczniowie i rodzice. Każdy z nich jest bardzo ważny. Jaka jest rola rodziców? Bez ich aktywności edukacja dziecka nie będzie udana.

Oto kilka refleksji na temat, jak rodzice mogą pomóc dziecku w nauce.

1. Interesuj się postępami dziecka.

2. Wspieraj, ale nie wyręczaj.

3. Mądrze motywuj.

4. Doceniaj osiągnięcia dziecka.

5. Nie pozwól dziecku, by źle mówiło o sobie.

6. Buduj w dziecku poczucie własne wartości.


Rodzice powinni dostarczać motywacji i stwarzać odpowiednie warunki do nauki. Zacząć należy od uświadomienia dzieciom, że zdaniem rodziców, szkoła i postępy w nauce są czymś bardzo ważnym. Choć wiele dzieci zajmuje buntowniczą postawę, tak naprawdę liczą się z opinią rodziców i chcą ich zadowolić. Jeżeli rodzice mówią, że nauka jest ważna, to dzieci również tak uważają. Jeżeli natomiast wyrażają się lekceważąco o szkole i nauczycielach, to nie powinno ich zaskoczyć, że dzieci będą powtarzać to samo.

Rodzic powinien pamiętać, że nauczyciel jest jego sprzymierzeńcem w wychowaniu, a nie wrogiem. Dlatego też rodzice winni utrzymywać stały kontakt ze szkołą, współpracować z nauczycielami i wychowawcą.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 3

30-306 Kraków, ul. Konfederacka 18

 

zaprasza uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej Nr 25

do korzystania z nieodpłatnej pomocy psychologiczno-pedagogiczno-logopedycznej

oraz doradczo-zawodowej (konsultacje, diagnoza, terapia, zajęcia, BFB)

 

Opiekun szkoły: mgr Jadwiga Litwin

Kontakt tel. 12 266 19 50 (w godz. 8.00-19.00)

Więcej informacji na stronie:

www.poradnia3.krakow.pl

Lista projektów, które będą poddane pod głosowanie
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.