Osiągnięcia sportowe naszych uczniów

2017 r.

IV liga juniorów 2017 - Małopolska

Spośród 18 drużyn z Małopolski rywalizację wygrała trzecia drużyna Krakowskiego Klubu Szachistów w składzie: Jakub Owoc uczeń klasy 6c, Szymon Wiszniewski, Szymon Józefczyk i Emilia Szopa. Drużyna wygrała wszystkie partie i dodatkowo Kuba Owoc wygrał klasyfikację na pierwszej szachownicy.

2016 r.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli

Paweł Zborowski, uczeń SP 25, klasa VI c. zdobył pięć punktów na siedem możliwych i zakończył zawody na 10 miejscu (na 123 zawodników)

Turniej o laur Bogdana Śliwy

1 Miejsce - Owoc Jakub

Międzynarodowy Puchar Czech - Ricany 2016

Kategoria: młodzik młodszy

Finaliści:
1 miejsce Tomasz Mróz i Jagoda Czapik

2 miejsce Bartłomiej Batko i Alicja Szpakiewicz


Półfinaliści:

8 miejsce Mikołaj Bąk i Madzia Bogaty

14 miejsce Igor Jędrysiak i Natalia Wronkowska

Mistrzostwa Świata Formacji Dziewcząt i Międzynarodowy Puchar Czech

Formacja Zorro w składzie: Aleksandra Bidas, Barbara Gnat, Natalia Kręgiel (uczennice klasy 6a) oraz absolwentki: Maria Pietrucha, Dominika Bałazińska, Katarzyna Makulska, Karolina Szczerba, Jagoda Jarosz, Julia Poluk, Julia Babiarz, Aleksandra Batko zajęła 12 miejsce w półfinale Mistrzostw Świata. W rywalizacji wzięło udział 27 formacji juniorek z 13 państw. W kategorii młodzików w klasyfikacji pucharowej oglądaliśmy pary: Zuzannę Babiarz i Mateusza Gwiazdę z klasy 5a oraz Janka Liburę z klasy 5a z Małgorzatą Polaszek z klasy 6a. Pary zakończyły zawody kolejno na 17 i 18 miejscu.

Talenty Małopolski 2016

Formacja ZORRO zdobyła jedną z głównych nagród i uzyskała tytuł Talentu Małopolski Form Tanecznych. Skład formacji tworzą uczennice SP 25: Aleksandra Bidas, Barbara Gnat z kl. 5a i Maria Pietrucha, Dominika Bałazińska z kl 6a oraz wspaniałe absolwentki, uczennice gimnazjum: Aleksandra Batko, Julia Poluk, Karolina Nowak, Katarzyna Makulska, Karolina Szczerba, Jagoda Jarosz, Ewa Ludwikowska, Julia Babiarz.

Puchar Świata w Rock'n'Rollu Akrobatycznym

Aleksandra Batko i Filip Warzecha, zajęli w finale 5 miejsce. W półfinale znaleźli się Wiktoria Antoniewicz i Krzysztof Michalski

Mistrzostwa Małopolski Szkół Podstawowych w Szachach

W klasyfikacji indywidualnej na pierwszej szachownicy Jakub Owoc zajął drugie miejsce, natomiast Paweł Zborowski na drugiej szachownicy zajął czwarte miejsce

Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym

W kategorii Młodzik Młodszy złoty medal wywalczyła para Bartłomiej Batko i Alicja Szpakiewicz, a srebrny Tomasz Mróz i Jagoda Czapik. W kategorii Młodzików złoty medal zdobyła para Krzysiek Michalski i Wiktoria Antoniewicz, a w kategorii Juniorów złoto przypadło parze Filip Warzecha i Ola Batko, natomiast srebro parze Jaś Dąbrowski i Kinga Romek. W kategorii B Klasy złoty medal zdobyli Bartosz Szpulecki i Madzia Michalska. W kategorii Formacji Juniorek nasze zawodniczki z ZORRO zdobyły srebrny medal w Mistrzostwach Polski i brązowy w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski

Kategoria Młodzik Młodszy:

1 miejsce Bartłomiej Batko- Alicja Szpakiewicz 
2 miejsce Tomasz Mróz- Jagoda Czapik 
6 miejsce Jakub Zając- Maja Kroh 
12 miejsce Olivier Obara- Zofia Ciupińska 
15 miejsce Antoni Skrzypulec- Maria Wątko 
16 miejsce Mikołaj Bąk- Magdalena Bogaty 
17 miejsce Igor Jędrysiak- Natalia Wronkowska 
18 miejsce Tomasz Gzyl- Alicja Bąkowska 
20 miejsce Jan Szewczyk- Alicja Straż 
22 miejsce Igor Radkowski- Julia Mróz 
31 miejsce Aleks Banaś- Zofia Niżyńska

Kategoria Młodzik:

1 miejsce Krzysztof Michalski – Wiktoria Antoniewicz 
4 miejsce Mateusz Gwiazda- Zuzanna Babiarz 
6 miejsce Kacper Tarnawski- Aleksandra Bidas 
8 miejsce Miłosz Dzięgiel- Natalia Kręgiel 
10 miejsce Jan Libura – Pola Jarosz 
12 miejsce Eryk Abraham- Katarzyna Łopata

Kategoria Junior:

1 miejsce Filip Warzecha- Aleksandra Batko 
2 miejsce Jan Dąbrowski- Kinga Romek

Formacje Junior:

2 miejsce Formacja ZORRO 
5 miejsce formacja JOY

2015 r.

Turniej Szachowy Młodzieży Szkolnej Dzielnicy VIII – Dębniki o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy VIII

Jakub Owoc, uczeń klasy 5c, z kompletem 7 punktów zajął I miejsce w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz indywidualnie

Mistrzostwa Krakowa w Rock'n'Rollu Akrobatycznym

Mistrzami Krakowa w kategorii młodzików młodszych zostali Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda z klasy sportowej 4a.

Mistrzami Krakowa w kategorii młodzików zostali Wiktoria Antoniewicz i Krzysztof Michalski, absolwenci klas sportowych.

Mistrzami Krakowa w kategorii formacji juniorek została Formacja JOY z klasy sportowej 4a w składzie: Patrycja Antoniewicz, Zuzanna Babiarz, Wiktoria Bubka, Maria Puchacewicz, Alicja Tyszkiewicz, Natalia Ludwikowska, Natalia Franczak, Pola Jarosz, Maja Kroh, Emilia Góralik, Katarzyna Łopata, Gabriela Burak

Oto pozostałe wyniki:

W kategorii młodzik młodszy: 
2 miejsce Alicja Szpakiewicz - Bartłomiej Batko klasa 3a 
3 miejsce Pola Jarosz - Jan Libura klasa 4a 
4 miejsce Maja Kroh - Jakub Zając klasa 4a 
5 miejsce Jagoda Czapik - Tomasz Mróz klasa 3a 
6 miejsce Alicja Tyszkiewicz - Henryk Skrzypulec klasa 4a 
7 miejsce Zofia Ciupińska - Oliver Obara

W kategorii młodzik: 
2 miejsce Kinga Romek - Jan Dąbrowski klasa 5a i Gim 
3 miejsce Natalia Kręgiel - Miłosz Dzięgiel klasa 5a 
4 miejsce Aleksandra Bidas - Kacper Tarnawski klasa 5a i gimnazjum 
5 miejsce Gabriela Supel - Franciszek Plebański klasa 5a

W kategorii formacje: 
2 miejsce HAPPY - uczennice klas 5 i 6 
3 miejsce ISKRY - klasa 2a z Szarowa 
4 miejsce RAINBOW klasa 3a 
5 miejsce SILVER - klasa 2 a

XV Turniej Niepodległości 11x11x11

Jakub Owoc, uczeń klasy 5c, zajął pierwsze miejsce w grupie U11 (zawodnicy do 11 lat)

Turniej Szachowy o Puchar Bronowickiego Smoka

W grupie klas 4-6 SP, uczeń naszej szkoły Paweł Zborowski zajął II miejsce

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Zabierzów

III miejsce Paweł Zborowski
V miejsce Jakub Owoc

Puchar Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym (Villach)

Krzysztof Michalski i Wiktoria Antoniewicz zajęli 6 miejsce. W finale pokonali 65 par.

Międzynarodowe Zawody w Rock’n’Rollu Akrobatycznym - Letensky Pohar

W finale w kategorii młodzik młodszy wystąpili Mateusz Gwiazda i Zuzanna Babiarz z klasy 4a

9 miejsce zajęli Pola Jarosz i Jan Libura klasa 4a,
11 miejsce Maja Kroh i Jakub Zając klasa 4a

W kategorii młodzików 9 miejsce zajęli Natalia Kręgiel i Miłosz Dzięgiel z klasy 5a.

XV Powiatowy Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Starosty Krakowskiego

Kuba Owoc zajął 1 miejsce
Paweł Zborowski 5 miejsce

W klasyfikacji juniorów do lat 12 Kuba był pierwszy a Paweł drugi.

Turniej Szachowy SZACHY - RUCH W STRONĘ INTELEKTU

I miejsce wśród chłopców (II  ogólnie) Paweł Zborowski
II miejsce wśród chłopców (IV ogólnie) Jakub Owoc

IV Klasyczny Turniej Kraków Business Park - grupa OPEN

W kategorii juniorów uczniowie SP 25 z kl. IV c zajęli odpowiednio: I miejsce Paweł Zborowski, II miejsce Jakub Owoc

Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym

Krakowscy zawodnicy uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie zdeklasowali inne polskie pary wygrywając w każdej kategorii.

Mistrzowie Polski 2015:

Zuzanna Babiarz -Mateusz Gwiazda,
kategoria młodzik młodszy:
Wiktoria Antoniewicz - Krzysztof Michalski,

kategoria młodzik:
Karolina Nowak - Marek Nowak,

kategoria junior:
Magdalena Michalska - Bartosz Szpulecki,

kategoria B-klasa:
Formacja ZORRO

kategoria formacje junior:
V-ce Mistrzowie Polski Aleksandra Batko - Filip Warzecha

kategoria junior:
Finaliści kategorii młodzik młodszy: Alicja Szpakiewicz- Bartłomiej Batko 4 miejsce

Finaliści kategorii młodzik: Natalia Kręgiel - Miłosz Dzięgiel 7 miejsce

Kategoria formacji juniorek: Formacja JOY 5 miejsce klasa sportowa 3a

Formacja HAPPY 6 miejsce

Formacja Rainbow 7 miejsce klasa sportowa 2a

II Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Szachach

W kategorii młodzików Paweł Zborowski, uczeń kl. IV c zajął 1 miejsce

Puchar Czech „Drażice Cup”

Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda z 3 klasy sportowej zajęli 3 miejsce

International Fox One Cup w Bratysławie

Kategoria dzieci: 
6 m Zuzanna Babiarz i Mateusz Gwiazda 
11 m Maja Kroh i Jakub Zając

Kategoria młodzik: 
7 m Wiktoria Antoniewicz i Krzysztof Michalski 
1/2 finału Kinga Romek i Jan Dąbrowski 
1/4 finału Gabriela Supel i Franek Plebański Natalia Kręgiel i Miłosz Dzięgiel Barbara Gnat i Bartosz Kroh Gabriela Burak i Kacper Tarnawski

Formacja Zorro zajęła 4 m

2014 r.

Mistrzostwa Szachowe Dzieci i Młodzieży Dzielnicy VIII

W kategorii uczniów szkół podstawowych uczniowie naszej szkoły zajęli:

I miejsce zajął Paweł Zborowski – kl. IV c. 
II miejsce zajął Jakub Owoc - kl. IV c

Turniej szachowy o Puchar Wójta Gminy Zabierzów

W ogólnej klasyfikacji Open B do 1600 Kuba Owoc zajął 3 miejsce, a Paweł Zborowski 5 miejsce. W klasyfikacji juniorów do lat 10 Kuba był pierwszy a Paweł drugi.

IV MISTRZOSTWA SZACHOWE DZIECI I MŁODZIEŻY DZIELNICY VIII

W kategorii uczniów szkół podstawowych I miejsce zajął Paweł Zborowski - kl IV c. II miejsce zajął Jakub Owoc - kl. IV c

Mistrzostwa Świata Par Rock'n'Rolla Akrobatycznego oraz Puchar Świata Formacji Juniorskich

Formacja ZORRO z Klubu Sportowego PODWAWELSKI, którą tworzą uczennice i absolwentki Szkoły Podstawowej Nr 25: Katarzyna Makulska, Jagoda Jarosz, Wioleta Bobola, Karolina Szczerba z klasy 6a, Dominika Bałazińska, Maria Pietrucha, Sylwia Zaremba, Zuzanna Bartnik z klasy 5a oraz absolwentki Julia Poluk, Julia Babiarz, odniosła wielki sukces, awansując do półfinału zawodów

2012 r.

Wyniki Mistrzostw Polski Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym

KS PODWAWELSKI
Młodzik młodszy 
1. Wiktoria Antoniewicz -Michał Supel 
2. Katarzyna Makulska - Jakub Gniazdowski 
3. Magdalena Stach - Krystian Lelek 
4. Aleksandra Kowalska - Krzysztof Michalski
5. Karolina Szczerba - Michał Warzocha 

Młodzicy
1. Karolina Marek - Bartłomiej Mruk 
2. Karolina Nowak - Marek Nowak 
3. Justyna Czapik - Konrad Stach 
4. Julia Poluk - Jan Dąbrowski
5. Aleksandra Batko-Filip Warzecha
6. Magdalena Michalska - Dominik Sroka

3 miejsce zajęła formacja dziewcząt (kl. 3a):

Wiktoria Antoniewicz
Jagoda Jarosz
Karolina Szczerba
Katarzyna Makulska
Natalia Rózga
Liliana Tabor
Ewelina Bystroń
Alicja Rydzewska
Wiktoria Gembara
Klaudia Palak
Wioletta Bobola

2011 r.

Zawody rock’n’rolla akrobatycznego o Puchar Miasta Nachod – w Czechach

1 miejsce Wiktoria Antoniewicz – Michał Supel 3a
2 miejsce Katarzyna Makulska – Jakub Gniazdowski 3a
3 miejsce Aleksandra Kowalska – Krzysztof Michalski 2a
7 miejsce Karolina Szczerba – Michał Warzocha 3a

2010 r.

Międzynarodowy Puchar Pragi

I miejsce Międzynarodowy Puchar Pragi 2010 Karolina Marek i Bartłomiej Mruk
VII miejsce Międzynarodowy Puchar Pragi Wiktoria Antoniewicz i Michał Supel

Mistrzostwa Polski

I miejsce Mistrzostwa Polski 2010 Karolina Marek i Bartłomiej Mruk
II miejsce Mistrzostwa Polski 2010 Justyna Czapik i Konrad Stach
III miejsce Mistrzostwa Polski 2010 Wiktoria Antoniewicz i Michał Supel
V miejsce Mistrzostwa Polski 2010 Julia Poluk i Jan Dąbrowski
VI miejsce Mistrzostwa Polski 2010 Karolina Szczerba i Michał Warzocha

Mistrzostwa Krakowa

I miejsce Mistrzostwa Krakowa 2010 Karolina Marek i Bartłomiej Mruk
III miejsce Mistrzostwa Krakowa 2010 Wiktoria Antoniewicz i Michał Supel
III miejsce Mistrzostwa Krakowa 2010 FORMACJA DZIEWCZĄT
V miejsce Mistrzostwa Krakowa 2010 Julia Poluk i Jan Dąbrowski
V miejsce Mistrzostwa Krakowa 2010 Karolina Szczerba i Michał Warzocha
VII miejsce Mistrzostwa Krakowa 2010 Katarzyna Makulska i Jakub Gniazdowski

2009 r.

Mistrzostwa Krakowa

I miejsce Mistrzostwa Krakowa 2009 Karolina Marek i Bartłomiej Mruk
II miejsce Mistrzostwa Krakowa 2009 Justyna Czapik i Konrad Stach